вторник, 25 февраля 2014 г.

Технічні параметри фонтану

0 коммент.
Довжина - 97 м
Ширина - 10м
Висота центрального струменя - 63 м
Розліт води по фронту - 140м
Потужність водяних насосів - 780 кВт

Кількість підводних ліхтарів - 560 шт
Плавуча платформа - загальні габаритні розміри: довжина 93,8 м., ширина 7,5 метрів, осадка 1,36 метра, водотоннажність - близько 170 т.


Вінницький фонтан Roshen

0 коммент.
Фонтан Roshen — фонтан, збудований в руслі річки Південний Буг поблизу острова Кемпа (Фестивальний) у Вінниці. Це найбільший в Україні і в Європі плавучий фонтан. За оцінками експертів входить в десятку найкращих і видовищних фонтанів світу. Його унікальність полягає в так званій «зимуючій технології», яка дозволяє опустити конструкцію під лід. Задля встановлення фонтану та проведення реконструкції набережної були проведені роботи по розчистці русла річки Південний Буг в обсязі 28000 м³ ґрунту.
Використання лазерного проектора з екраном, що складається з водно-повітряної суміші, що розподілена по всій довжині фонтану дозволяє демонструвати на фонтан відео у форматі 3-D.
Фонтан Roshen був збудований за кошти благодійного фонду Петра Порошенка. Загальна вартість проекту 37 млн грн.

воскресенье, 16 февраля 2014 г.

Життя Потоцького в палаці

0 коммент.
Тульчинський палац, як і замок батька Франца Салезія Потоцького в Кристинополі, був збудований на зразок версальського, відносився до найбільших в Польщі. В палаці утримував 400 чоловік прислуги, тримав тут стадо коней, найкраще і найбільше в Польщі. В Тульчині мав свій оркестр та друкарню. Підлеглі відробляли панщину тільки 1 день в місяць. Потоцький їздив каретою, запряженою 6 кіньми при супроводі 4 козаків. Тульчинський палац мав полотна знаменитих майстрів та велику бібліотеку, яка налічувала 10 000 томів. Під час перебування Потоцького в Гамбурзі в Тульчинському палаці проживав з військом А.Суворов, який серед усієї розкоші спав в чоботях на канапі.

Особливості місця

0 коммент.
В часи володарювання та господарювання Потоцьких це був розвинений ансамбель декількох споруд. Садиба магната мала:
- Палац і два бічні флігелі,
- картинну галерею,
- бібліотеку (17.000 томів),
- невелику друкарню,
- манеж,
- турецькі лазні,
- стайні (зруйновані),
- оранжерею,
- декілька службових приміщень,
- садибний театр. Садибний театр мав репертуар, що складався з 5-7 опер та 2-3 концертів, а трупа налічувала до 200 акторів. Найближчий подібний аналог був лише в садибі Сапег — Ружани (нині Білорусь, суцільна руїна).
Парк на 10 гектарів з назвою «Хороше» (садівник англієць Міллер). У пейзажному парку, закладеному у 1780-ті роки, переважали сосни та італійські тополі. Була і своя мережа каналів і ставків. Галявини парку прикрашали альтанки, фонтани, скульптура.
Біля підземних споруд, тунелів палац Потоцьких з'єднувався з іншими об'єктами Тульчина. Підземелля залишилися з середньовіччя і використовувалися для схову від нападників, зокрема турків, а також графом Потоцьким у своїх цілях.
З 1984 року в палаці розміщується Тульчинське училище культури. Гарно збереглися фасади головних будівель, у доглянутому стані знаходиться палацовий парк.Палац знаходиться на реконструкції.



вторник, 11 февраля 2014 г.

Історія створення палацу

0 коммент.
Палац почався будуватись у 1782 році на замовлення представників родини Потоцьких. Першопочатково Потоцькі проживали у так званому Старому палаці, побудованому у 1757 р. Після переїзду на Правобережну Україну Потоцькі власне і розбудували свою резиденцію у Тульчині. Після Другого Поділу Речі Посполитої у 1793 році Станіслав-Щенсний Потоцький, тодішній власник маєтку, перейшов на службу до російської імператриці Катерини ІІ і отримав чин генерал-аншефа. Перехід на бік російської імператриці був зрадою відносно Польщі, але дозволяв зберегти всі маєтки магната в Україні.

Палац Потоцьких - м. Тульчин

0 коммент.
Палац Потоцьких — пам'ятка архітектури у Тульчині в стилі класицизм 2-ї половини 18 століття. Архітектурне оздоблення інтер'єрів зберег­лося лише у головному вестибюлі.Широкі сходи ведуть на другий поверх, де були розміщенні парадні зали. До складу ансамблю, окрім палацу, входили театр (пере­будований), манеж, стайні (не збереглися), турецька лазня, оранжереї, службові і житлові приміщення, два бокові флігелі. Навколо ріс парк під назвою "Хороше", закладений у 1782 р. за проектом архітектора П. Ленро.














суббота, 1 февраля 2014 г.

Дев'ять чудес Вінниччини

0 коммент.
1.      Палац Потоцьких - м. Тульчин
2.      Вінницький фонтан Roshen
3.      Бушанський замок - с. Буша
4.      Національний музей - садиба М. І. Пирогова
5.      Музей академіка Заболотного
6.      Скіфське городище «Великі вали»
7.      Ставка Гітлера «Вервольф»
8.      Музей П.І. Чайковського та Н.Ф. фон Мекк
9.      Гайдамацький Яр, с. Буша, Ямпільський район
 

Дев'ять чудес Вінниччини Copyright © 2012 Design by Ipietoon Blogger Template